Nasz newsletterKlub Studencki „Arkada” powstał w październiku 1994 roku.
W listopadzie 2005 roku Arkada reaktywowała w nowym miejscu działalność koncertową i dyskotekową zawieszoną na prawie 6 lat.

Klub powstał z myślą o studentach. Otwarty jest na wszelkie pomysły „młodych gniewnych” Żaków z iskrą i zapałem pragnących zmienić szarą rzeczywistość śląskich uczelni.
W ciągu jedenastoletniej działalności „Arkada” zdobyła dużą renomę w środowisku akademickim miasta Katowic organizując ponad 1000 różnego rodzaju imprez. Podstawową działalnością klubu jest organizowanie imprez kulturalno – rozrywkowych: koncerty, Student Party wieczory poezji śpiewanej, wieczory Karaoke, wystawy prac plastycznych i fotograficznych, imprezy charytatywne, warsztaty muzyczne. Przy „Arkadzie” działa też Szkoła Tańca.
Mamy nadzieję wrócić do wspólnie organizowanego z Niezaleznym Zrzeszeniem Studentów Dyskusyjnego klubu Filmowego.
Gośćmi „Arkady” podczas koncertów byli m.in.:
Kasia Kowalska, Maanam, Budka Suflera, Raz Dwa Trzy, Kazik na Żywo, Pidżama Porno, Myslovitz, Elektryczne Gitary, Stanisław Soyka, Martyna Jakubowicz, De Mono, Wolna Grupa Bukowina, Pod Budą, Stare Dobre Małżeństwo, Renata Przemyk, Dżem, Pudelsi, Gang Olsena, Obstawa Prezydenta, Electric Blues Band, John Porter, Universe, Tomasz Żółtko, VOO-VOO, Illusion, Nocna Zmiana Bluesa , Liga Dusz, Easy Rider, Monkey Business, Whiskey River, Stonehenge, Ecik i Masztalski, kabaret „Długi”, „DNO”, „SZUM” oraz Marcin Daniec, Jerzy Kryszak, kabaret Jurki, Mumio, Kabaret Moralnego Niepokoju, Grzegorz Halama Oklasky, Ireneusz Krosny i inni.
W marcu w latach 1995-2005 11 edycji Festiwalu Twórczości Studenckiej, do którego w sumie zgłosiło się 812wykonawców z całej Polski i 3 wykonawców zagranicznych
W 1996 roku klub nawiązał współpracę z Telewizją Katowice, efektem której było emitowanie na żywo 2 razy w miesiącu koncertów organizowanych w klubie w programie 100 % LIVE.

Działalność „Arkady” to jednak nie tylko organizowanie imprez w godzinach popołudniowych i wieczornych. Klub działa już od rana. W wolnym czasie pomiędzy zajęciami trudno tu znaleźć wolne miejsce. Przy dźwiękach muzyki słychać równocześnie rozgoryczone głosy przegrywających w pokera i poważne dyskusje polityczne. Gdyby jednak ktoś stwierdził, że ani jedno ani drugie mu nie odpowiada może po prostu z kubkiem gorącej kawy oglądać MTV lub przygotowywać się do kolejnych zajęć.

Efektem dobrze układającej się współpracy ludzi związanych z „Arkadą” było uznanie klubu przez środowisko śląskich dziennikarzy studenckich najlepszym Klubem Studenckim województwa katowickiego i bielskiego : „Arkada zwyciężyła zdecydowanie, pozostawiając pozostałe klubu tak daleko w tyle, że postanowiliśmy symbolicznie nie przyznawać drugiego miejsca” – napisała gazeta ogólnostudencka „Dżet”.

Tak było kiedyś.
A teraz:… nowy klub, nowe miejsce, nowi ludzie..


Dziękujemy władzom rektorskim i administracyjnym Akademii Ekonomicznej za możliwość dalszego prowadzenia klubu.
Wierzymy, że nie zawiedziemy pokładanego w nas zaufania